Biotech Protein Power 1000g

7799 Ft

Kiváló minőségű tej- és szójafehérjéket tartalmazó magas fehérjetartalmú fehérjepor céltudatos sportolók számára.

Kiürítés

Mennyiség:

Cikkszám Kiszerelés Ár Egységár
1000 g 7799 Ft 7,80 Ft / g
1000 g 7799 Ft 7,80 Ft / g
1000 g 7799 Ft 7,80 Ft / g
Raktáron, 1-3nap
Cikkszám: 0068267 Kategória: Címke:

Leírás

Biotech Protein Power

A Power PRO kiváló, magas fehérjetartalmú fehérjepor céltudatos sportolók számára.

Kiváló minőségű tej- és szójafehérjék

A kiváló minőségű tej- és szójafehérjékkel készített Biotech Protein Power  BCAA-k, L-glutamin és más esszenciális és nem esszenciális aminosavak egész skáláját juttatja a szervezetbe, és ott hosszan tartó anabolikus/antikatabolikus környezetet biztosít, ami optimális az extrém izomépítéshez. Ma a fehérjepiacon a legjobb ár-érték arányt biztosító termék.

Biotech Protein Power Alkalmazás:
Keverj el 30 g Biotech Protein Power port 3 dl vízben vagy tejben. A csomómentes, ízletes ital elkészítéséhez használd a BioTech USA shakerét, a speciális, íves szűrővel.

Háttérinformáció:

Fehérjekészítmények Ismertetése:

Fehérje nélkül szervezetünk számára lehetetlenné válik új izomszövet létrehozása, a meglévő edzések utáni regenerálása, sőt, adott esetben még a meglévő megtartása is. Ez tény, és kész! Fehérje nélkül NINCS izom! Tudományos kutatások igazolták, hogy a sportolók és az átlagosnál aktívabb életmódot élők fehérje szükséglete nagyobb, amit igazán hatékonyan csak kiegészítők formájában tudunk pótolni.

A fehérjéket két fő csoportra oszthatjuk: növényi (szója, búza, rizs, …) forrásból és állati (tojás, tej, hús, …) forrásból származóakra. A fehérjék aminosavak láncaiból álló komplex vegyületek. A fehérjéket felépítő aminosavakat aszerint, hogy a szervezetünk más aminosavakból is elő tudja-e őket állítani vagy sem, ún. esszenciális és nem-esszenciális aminosavakra oszthatók. Azok a fehérjeforrások, melyek minden esszenciális, azaz a szervezetünk számára nélkülözhetetlen aminosavat tartalmazna a teljes értékő fehérjék, míg azok, melyek NEM tartalmaznak minden esszenciális aminosavat a NEM teljes értékű fehérjék. Sajnos a növényi fehérjék közül csak a szója és a búza az, amely teljesértékűnek tekinthető. A fehérjék osztályozására dolgozták ki az ún. biológiai érték (BV) fogalmát. Ezen az elképzelt skálán azok a fehérjék érnek el nagyobb pontszámot, melyeket a szervezetünk hatékonyabban, jobban képes beépíteni. A legjobb fehérjeforrások ezen a skálán a tejsavó és a tojásfehérje.

Melyik fehérjeforrás a számomra legjobb választás? Tej? Tejsavó? Tojás? Szója?
A választ csak az elérni kívánt célok ismeretében lehet megadni. Mint ahogyan minden autónak, a terepjárótól a Forma-1-ig megvan a maga felhasználási területe, amiben jobb mint a többi, ugyanígy megvan az előnye és hátránya a különböző fehérjeforrásoknak is egy-egy konkrét cél elérésében. Áltolános irányelvként elmondható, hogy a növényi fehérjék a fogyókúra, a szálkásítás folyamatában előnyösebbek, míg az állati eredetű fehérjék az izom- és tömegépítés időszakában. A legcélszerűbb kombinálni a különböző fehérjeforrásokat, pl. reggelire és edzés utánra egy gyorsan felszívódó tejsavót használni, napközben étkezések között egy lassú+gyors felszívódású fehérjékből álló kombinációt célszerűbb használni, míg vacsorára egy csak lassú felszívódású fehérjékből álló kiegészítő az ideális.

Miért használjuk

Az aktív életmódot élőknek (sportolók, rekreációs edzésekben rendszeresen résztvevők, fizikai vagy pszichikai megterhelésnek kitett egyének) a szervezetük megnövekedett fehérjeigényét a hagyományos táplálékokból (hús, tojás, tej) csak sok nemkívánatos anyag (zsír és/vagy cukor) bevitele mellett tudják biztosítani. Arról nem is beszélve, hogy a napi 5-6 főtt étel (sülthús, főtt tojás, túró) elkészítése mennyi időt vesz el. A fehérjekiegészítők kényelmes, egyszerű és mára már finom alternatívái egy gondosan elkészített, fehérjedús étkezésnek. A különböző fehérjeporoknak emellett számos egyéb egészséges hatása is van: a szójafehérje antioxidáns hatású, gátolja a rákos sejtek szaporodását, speciális összetevőin keresztül gyorsítja az anyagcserét, így kiválóan alkalmas fogyókúra alatti használatra, a tejsavóban található immunoglobulinok kedvező hatással vannak az immunrendszerre, védenek a gyulladásos betegségekkel szemben, stb.

Hogyan használjuk

Mennyiség: első lépésként meg kell határoznunk a napi fehérjeszükségletünket. Irányelvként elmondható, hogy egy testépítéssel foglalkozó egészséges felnőtt férfinak 2-3 gramm fehérjére van szüksége testsúlykilogrammonként naponta. Ez egy 90 kg-os egyén esetében 180-270 grammot jelent.

Időzítés: a fehérje kiegészítők a nap bármely szakában használhatók. Van pár olyan időpont, amikor kifejezetten előnyös vagy ajánlott a fehérjék használata. Az első a reggeli első étkezés. Az egész éjszaka éhező izomzatnak egy gyorsan felszívódó, könnyen emészthető fehérjeturmix egész napra szóló anabolikus lökést ad. A második az edzést követő étkezés (30-60 perccel az edzés után), amit a szakzsargonban “anabolikus ablaknak” is neveznek. Ez az időpont különösen fontos az edzés alatt kiürült glikogénraktárak egyszerű szénhidrátokkal való feltöltésében, és a mikrosérüléseket szenvedett izomzat aminosavakkal történő minél gyorsabb regenerálásában. A harmadik fontos időpont a lefekvés előtti utolsó étkezés, amikor az egész éjszakára szóló (lehetőleg lassú felszívódású) fehérjemennyiséget be kell vinni.

Szinergikusan erősíti a hatását

Néhány kivételtől eltekintve nincs olyan készítmény, amit kifejezetten fehérjékkel együtt kellene szedni. Az egyik ilyen kivétel a fehérjék emésztését, feldolgozását, felszívódását és beépülését segítő Aminogen™. Az Aminogen egy olyan fehéreszállító mátrix, amely segíti az aminosavak átjutását a felszívódási rendszeren, biztosítva ezzel a fehérjekészítmény tökéletesebb felszívódását. Friss kutatások azt is igazolták, hogy a tejsavó fehérje kreatinnal és szénhidráttal szedve a legjobb edzés utáni izomregeneráló ital.

Természetes előfordulása

Az élő szervezet számos szövetét fehérjék alkotják. Mint azt már említettük, a fehérjeforrások feloszthatók növényi és állati forrásokra, teljesértékűekre és nem teljesértékűekre, valamint osztályozhatók biológiai értékük (hasznosulásuk) szerint. A legfontosabb emberi használatú fehérjeforrások a húsok, a tojás és a tejtermékek. Növényeink is tartalmaznak fehérjét, de ezek a testépítők táplálkozásában nem játszanak komoly szerepet.

Esetleges mellékhatásai

Biztonság: a fehérje a négy makronutriens (fehérjék, szénhidrátok, zsírok és víz) egyike, mely nélkül az élet elképzelhetetlen. Ha nem visszük be rendszeresen a megfelelő mennyiséget belőle, nem csak az egészségünk károsodik, hanem életveszélyes hiányállapot (malnutricio) is kialakulhat. Ennek ellenére mégis meg kell említeni azt, hogy a nagy mennyiségű fehérje fogyasztásának egyes tudományos kutatások szerint lehetnek ha nem is káros, de kellemetlen mellékhatásai. A kivételesen nagy izomtömeg olyan mértékű fehérjefogyasztást kíván meg, ami már veszélyes lehet az emésztőrendszer, a máj és a vese működésére. Azt be kell látni, hogy a kivételes testalkat kivételes áldozatokat igényel.

Toxicitás: Nem ismert.

Tiltólista: a fehérje az életbenmaradásunkhoz szükséges makronutriens, semmilyen tiltólistán nem szerepel.

 

Szójafehérje Rövid áttekintése:

Összegzés

Az állati források egy alternatívájaként ez a növényből kivont fehérje, a szója, egy csaknem teljes fehérje, ami alacsony zsír-és fehérjetartalommal bír, míg sok olyan tulajdonsága van, mely a nők, és az alacsony kalóriatartalmú diétán élők számára vonzó lehet. Ez azonban nem azt jelenti, hogy hirtelen félredobhatjuk tejsavófehérjénket vagy kazeinünket, ez csupán annyit jelent, hogy fontolás tárgyává tehetjük a szójafehérje beillesztését napi étrendünkbe. Hiszed vagy sem, a szója több fehérjét tartalmaz, mint a hús, a tojás vagy a hal, és esszenciális tápanyagok egész sorát tartalmazza, így pl. kalciumot, vasat, káliumot, E vitamint és rostokat.

Egyéb elnevezések

soy, soya, Genistein

Hol találjuk meg a szójafehérjét

A szóját szójababból vonják ki. Amikor az olajat kinyerték belőle, akkor a maradék anyag a szójafehérje. A kereskedelmi forgalomban a tofuban, szójatejben, szójasajtban, texturált szójafehérjében, és a szójalisztben fordul elő.

Általánosságban a szója adható levesekhez, szószokhoz, mártásokhoz, lehet sütni, hirtelen sütni és belekeverni más ételekbe, hogy növeljük a fehérjebevitelt.

Por formában gyakran adják italokhoz, hamburgerhez, szójatésztához vagy akár rendes tésztához is.

Hatása a teljesítmény fokozására

Miért használják a sportolók a szójafehérjét

Magas a BCAA tartalma (elágazó láncú aminosavak), csakúgy, mint a glutamin és arginintartalma, ezáltal népszerűségre tett szert a sportrajongók és diétázók körében, mivel nem csupán az izomtömeg növekedését és a regenerálódást segíti elő, de növeli az anyagcserét és a zsírégetést is. Női és férfi sportolókkal készült kutatások is igazolták, hogy a szója segítheti az izomtömeg növelését és a teljesítmény fokozását, miközben a test zsírtartalma csökken.

Hogyan segíti elő az izomtömeg növekedést és regenerálódást:

  • Növeli az étrendi proteinbevitelt, így segítve az izmok megtartását és növelését

Hogyan segíti elő a zsírvesztést:

  • Indirekt módon stimulálja az anyagcserét, ami a test zsírégető képességét növeli

Hogyan segíti elő a hosszú életet

  • Izoflavon tartalmának köszönhetően harcol a szabadgyökök ellen és erősíti az immunrendszert
  • Csökkenti a zsírok szintjét a vérben, és csökkenti az összes koleszterinszintet, így járul hozzá a szív egészségéhez

Egészségügyi előnyei

A szójafehérje hiánytünetei

Nincs ismert hiánytünete.

Felhasználási lehetőségek

Kutatások alapján a szójafehérje a következő tünetek kezelésekor lehet hasznos:

  • Elhízás
  • Rák, különösen a mell-és prosztatarák
  • Szív-és érrendszeri megbetegedések
  • Herpesz

Részletes ismertetés

További tudnivalók

Bár a szója volt az első fehérjepor, amit a vásárlók megkaphattak fehérjekiegészítőként, fehérjeforrásként évtizedekig „kifogásolhatónak” találták, mivel az állati fehérjeforrásokhoz viszonyítva nem tartották teljes értékűnek. Mára, köszönhetően a tudománynak, ezt tisztázták. Valójában ez egy jó fehérjeforrás, egy majdnem teljes értékű fehérje, ami alacsony kalória-és zsírtartalom mellett olyan előnyökkel bír, melyek vonzóvá tehetik a nők és az alacsony kalóriatartalmú diétán élők számára. Ráadásul, hiszed vagy nem, a szója több hasznosítható fehérjét tartalmaz, mint a hús, a tojás vagy a hal, és esszenciális tápanyagok egész sorát tartalmazza, így pl. kalciumot, vasat, káliumot, E vitamint és rostokat. Valójában a Fehérje Emészthetőségi Korrigált Aminosav Pontszám szerint (Protein Digestibility Corrected Amino Acid Score (PDCAAS)), mely egy, a WHO által használt módszer, a szója a több pont közül egyre maximum pontot kapott, jelezve ezzel teljes értékű táplálék mivoltát.

Jó választás sportolók számára?

Nőkkel és férfiakkal egyaránt elvégzett tanulmány alapján kimutatták, hogy a szója segíthet megelőzni az izmok lebomlását és javítja a teljesítményt, miközben csökkenti a testzsír mennyiségét, valószínűleg a hormontermelés serkentésével és az anyagcserére gyakorolt hatása miatt.

A szója a csontokat és a kötőszövetet is erősíti, csökkenti a gyulladást, és megrövidíti a regeneráció idejét. Mi több, olimpiai sportolókkal végzett kutatások demonstrálták, hogy a szóját használó sportolók edzés után kisebb fáradtságot éreztek.

Egyedülálló módon – néhány kutatás szerint – a szója képes segíteni, sőt akár növelni is anyagcserénket, még akkor is, amikor kevesebb a bevitt kalória. Ez nagyon pozitív azok számára, akik kitűztek maguk elé egy „célsúlyt” (egy alacsonyabb testsúlyt). Láthatjuk, hogy amikor a bevitt kalóriákat csökkentjük, testünk gyakran ezt éhezésnek tekinti és a tiroid-hormonok termelésének csökkentésével reagál (ez felelős a tiroidszintekért) Azonban a szójafehérjében lévő fitokemikáliák a jelek szerint megadják a testnek azt, amire a tiroidtermeléshez szüksége van, és anyagcserénk szintjét állandósítja – így segítve elő a kalóriák üzemanyagként való elégetését.

Bár a szója tesztoszteron szintre gyakorolt hatásaival kapcsolatosan kérdések merültek föl, a kutatások, amik a tesztoszteronszint csökkentő hatást kimutatták, állatokon, nem pedig embereken végzett kutatások voltak. Másrészről az emberi kutatások azt találták, hogy a szója a tesztoszteron egyik veszélyes hasonmásának, a dihidroszteronnak a szintjét csökkenti, ami negatív hatásairól ismert. Az egyik kutatás 13%-os dihidroszteronszint csökkenést mutatott ki, azt sugallva ezzel, hogy a szója megakadályozza a tesztoszteron dihidroszteronná történő átalakulását – ez pedig jó dolog, különösen azok számára, akiknek az izomtömeg a fontos!

Természetesen nem azt javasoljuk, hogy kezdjünk el szóját keresni és adjunk fel minden más fehérjeforrást, mint pl. tejsavó és a kazein, melyeknek már kimutatták izomtömeget növelő hatásait. Mindazonáltal úgy tűnik, hogy hasznos lehet, ha egyensúlyban tartjuk a fogyasztott fehérjék típusait, de legalábbis arról bizonyosodjunk meg, hogy a napi fehérjebevitelünk egyharmad része szójából származzon.

Előnyei nők számára

A szója különösen előnyös lehet aktív nők számára izoflavontartalma miatt; név szerint a daidzein miatt. Ezek az ösztrogénszerű összetevők különösen hasznosak a nők számára a menopauza során – csökkentik a hőhullámokat, az irritációérzetet és a rossz közérzetet, ami ezzel jár. Azoknak a nőknek is hasznos lehet, akiknek az orvosuk javaslata alapján egy alternatívára van szükség a tradicionális ösztrogénpótló terápiára.

Fontos tudnivaló nem csupán a nők, de a férfiak számára is, hogy a szója segíti a kalcium megtartását, és megőrzi a csontok erejét, ami segít az osteosporosis megelőzésében.

Rák elleni hatékonyság?

Egyelőre nincsenek hivatalos eredmények a szója rák elleni hatékonyságára, vagy potenciális anti-karcinogén tulajdonságaira. Azonban a bizonyítékok már alakulnak. A szója ellátja testünket a három potenciális rák elleni összetevővel – az erős antioxidáns phytic savval, proteáz inhibitorokkal, melyek a rákhoz vezető enzimeket blokkolják, és végül izoflavonokkal, mint pl. a genistein és a daidzein (melyet már említettünk) amelyek az ösztrogén ellen lépnek fel és minimalizálják annak káros hatásait. A kutatások szerint a szója különösen hatékony lehet azoknál, akik hormonokkal összefüggő rákos megbetegedés kockázatának vannak kitéve, ilyen pl. a mell-és a prosztatarák.

Egy egészséges táplálék a szívnek

Bár még teljesen nem ismert, hogy a szója miként csökkenti a koleszterinszintet, az viszont ismert, hogy hatékonyan teszi ezt. Néhány kutatás azt mutatta ki, hogy a szója fogyasztása a teljes koleszterin szintet 23mg/dl mértékben csökkentheti, ami jelentősen csökkentheti kapcsolódó betegségek valószínűségét, beleértve a szívinfarktust és a sztrókot.

Valójában a tudomány oly eltökélt e téren, hogy az FDA (Food and Drug Administration) engedélyezte, hogy azokon a termékeken, melyeken rajta van a szójafehérje javasolt adagolása (4 db 6.25 grammos adag naponta), szerepeljen a következő állítás: „A szójafehérje csökkentheti a koleszterinszintet és a szívbetegségek kockázatát”.

Következtetés

Mialatt a kutatások tovább halmozzák a szójának növényi alapú fehérjealternatívaként, lehetséges rák- és szívbetegségek elleni szerként ill. antioxidánsként történő felhasználására vonatkozó eredményeket, a kutatók továbbra is vitáznak rajta, hogy milyen más potenciális felhasználási területet találhatnának ennek a kis babnak. Egy dolog biztos: egyre több és több kutató és tudós javasolja, hogy jelenkori és a jövőbeni egészségünk érdekében vegyük bele étrendünkbe a szóját napi fehérjeforrásaink egyikeként.

Felhasználási javaslatok

Mennyiség

Aktív, egészséges férfiak esetében az átlagos fehérjeszükséglet 2-3 g / testsúly kilogramm körül mozog, míg a nők többségének számára a napi fehérjebevitel 1,5 és 2g / testsúly kilogrammban van meghatározva. Így egy 90 kilós férfi 180-270 gramm fehérjét kell, hogy fogyasszon naponta. Egy 55 kilós nő pedig 90-115 gramm fehérjét kellene, hogy fogyasszon naponta.

A szójafehérjékben található szója izoflavonok napi szükséges mennyisége 50-100 mg körül mozog.

Időzítés

A szójafehérje a nap bármely szakában fogyasztható hogy növeljük a fehérjebevitelt, és gyakran fehérjeporok ill. turmixok alkotóeleme, de sok MRP is tartalmazza.

Fontos tipp

Ha úgy döntöttél, hogy szójafehérje porral biztosítod étrendedben a szóját, olyan terméket keress, aminél az összetevők listájában az első vagy második helyen szójaizolátum van feltüntetve. Ez segít megbizonyosodni arról, hogy jóminőségű terméket választottál, mivel a szójaizolátum 90%-os fehérje, ellentétben a szója koncentrátummal, ami csak 70%-os.

A szójafehérje szinergistái

Nincs ismert szinergistája.

A szójafehérje mérgező hatása

Nincs ismert mérgező hatása.

Tiltások és korlátozások

Nem dokumentáltak.

 

 

 

További információk

Kiszerelés

Íz

, ,

  1. Értékelés: 5 / 5

    Rami Szücs-Németh

    Nagyon finom krémes állag! Imádjuk 🙂

  2. Értékelés: 5 / 5

    Balogh Dávid

    Jo íz és állag. +Creatine, kellő bcaak.. mi kell meg ?

  3. Értékelés: 5 / 5

    any112

    Jó az íze. Egész jól oldódik.

  4. Értékelés: 5 / 5

    szilveszter

    Jó, finom a vanília és az eper banán ízű is

Írja le véleményét

17 + tizenhárom =

Cikkszám Kiszerelés Ár Egységár
1000 g 7799 Ft 7,80 Ft / g
1000 g 7799 Ft 7,80 Ft / g
1000 g 7799 Ft 7,80 Ft / g