Dymatize Super Mass Gainer Új! 5232g

16800 Ft

Extra magas tápanyag- és kalóriatartalmú tömegnövelő formula

Kiürítés

Mennyiség:

Cikkszám Kiszerelés Ár Egységár
5232 g 16800 Ft 3,21 Ft / g
5232 g 16800 Ft 3,21 Ft / g
5232 g 16800 Ft 3,21 Ft / g
5232 g 16800 Ft 3,21 Ft / g
5232 g 16800 Ft 3,21 Ft / g
Raktáron, 1-3nap
Cikkszám: 0013 Kategória: Címke:

Leírás

A Dymatize Super Mass Gaineregy extra magas tápanyag és kalóriatartalmú tömegnövelő formula!

A Dymatize Super Mass Gainer a legmagasabb minőségű fehérje- és szénhidrát források keveréke, a Dymatize szabadalommal védett Zytrix enzim-márixával és egy speciális aminosav keverék hozzáadásával!

A Dymatize Super Mass Gainer azok számára készült akiknek nagy mennyiségű kalória és tápanyag bevitelre van szükségük, ám egy könnyen, gyorsan és probélmamentesen emészthető és tökéletesen hasznosuló formulát keresnek.

ADAGOLÁS:

Keverj el 2 adagolókanál Dymatize Super Mass Gainer-t 3-5 dl hideg vízben vagy tejben és fogyaszd azonnal. A Super Mass Gainer extrém magas tápanyagtartalma révén fogyaszthatsz fél adagot naponta 2-3-szor. Egy adagot igyál reggel, egyet délután és egyet este 20 perccel lefekvés előtt.

Tejsavófehérje Ismertetés

Számtalan tudományos kutatás igazolja, hogy az akítv életvitelt folytatók, a rendszeresen sportolók szervezetének fehérjeigénye megnövekszik. Ennek az igénynek a fedezésére, pótlására ajánlott valamilyen fehérje-kiegészítő szedése. A fehérjeforrások közül a tejsavó (whey protein) messze kiemelkedik számos előnyös tulajdonságával. A tejsavó fehérje nem csak a testépítőknek, de minden sportolónak alapvető fontosságú és kihagyhatatlan kiegészítője.

Miért használjuk

Az izomépítés elképzelhetetlen és lehetetlen a megfelelő fehérjemennyiség bevitele nélkül. A tejsavó összetételét tekintve a legideálisabb izomépítő fehérje. Könnyen emészthető, gyorsan felszívódik, és olyan az aminosav összetétele, ami az izomépítés elősegítése mellett számtalan más előnyt is biztosít. A testépítők mellett azoknak a sportolóknak, akik szeretnék izmaikat az edzések után a lehető legjobb minőségű tápanyaggal ellátni a minél gyorsabb regenerálódás érdekében szintén tejsavó protein ajánlott.

A tejsavó fehérje mint alapanyag, összetevő megtalálható a legkülünfélébb termékekben. A jó minőségű szénhidrátos tömegnövelőktől (10-30% tejsavó), az MRP-ken át (20-50% tejsavó), az ún. designer proteinekig (amikben más – általában lassú felszívódású – fehérjeforrások mellett különféle arányban tejsavó is található). Még a diétás proteinkészítmények, fogyasztószerek is tartalmaznak (növényi fehérjék és rostok mellett) tejsavót.

Hogyan használjuk

Mennyiség: Az első lépés a teljes fehérjebevitel (normál kaja + kiegészítők) meghatározása. Figyelembe kell venni, hogy a rendszeresen sportoló egyének fehérje igénye magasabb az ún. átlagos, inaktív életet élőkénél. A testépítők pedig, akiknek az izmozatuk az sportolók között is átlagon felüli, még ennél is magasabb fehérjeigénnyel rendelkeznek. A fehérjeigény meghatározásakor figyelembe kell venni az elérni kívánt célt is (izomtömeg, testtömeg növelése illetve csökkentése – szálkásítás).

  • Az izomzat növeléséhez (anabolizmus) egészséges férfiak esetében szükséges napi fehérjemennyiség eléri a 2-3 grammot (1-1,5 gramm / font) testsúlykilogrammonként. Ezt a mennyiséget többé-kevésbé egyenlő részekre elosztva kell az egész nap folyamán minden étkezéskor elfogyasztani. Például egy 90 kg testsúlyú, intenzív súlyzós edzéseket folytató testépítő esetében ez 180-270 gramm fehérjét jelent naponta, ami 6 étkezést számolva 30-45 gramm fehérje étkezésenként.
  • Az izomzat megtartásához, vagy nők esetében a férfiakéhoz hasonló növeléséhez 1,5-2 gramm fehérje bevitelére van szükség testsúlykilogrammonként. Például egy 58 kg-os testépítőnő esetében ez 90-115 gramm fehérjé jelent, 6 étkezésre elosztva, ami étkezésenként 15-20 grammnak felel meg.

Megjegyzés: Tudományos kutatások igazolták, hogy nehézatléták, és testépítéssel rendszeresen, heti 4-6 alkalommal foglalkozók esetében a napi fehérjeigény igenis eléri, sőt meghaladja a napi 200-250 grammot, akármit is állít a dietetikus szakma. Igen(!!!!), az ilyen magas fehérje bevitel járHAT(!!!) mellékhatásokkal. Nagyobb megterhelést jelent a veséknek, a teljes kiválasztó-rendszernek, az emésztő-szerveknek, növeli az étel-allergiák kialakulásának esélyét, stb. DE!!! A intenzív és rendszeres edzést kísérő hiányos – azaz nem elegendő fehérjét tartalmazó – táplálkozás ezeknél KÁROSABB mellékhatásokat eredményezhet, mint pl. hiánybetegségek, krónikus malnutrició, az immunrendszer legyengülése. A súlyzós edzésről és a nagyobb izomzat utáni vágyról egyetlen férfit (és egészséges nőt) sem lehet lebeszélni, éppen ezért fontos, hogy aki csinálja, az legalább adja meg a szervezetének a fejlődéshez szükséges tápanyagokat!

Időzítés: A fent leírt módon meghatározott napi fehérjeszükséglet egy részét a “mindennapi” étkezéssel (csirkemell, hal, sovány fehér- és vörös húsok, tojásfehérje, zsírszegény és cukormentes tejtermékek, esetleg növényi fehérjék) kell bevinnünk. Minden olyan esetben, amikor erre 3-4 órnál hosszabb időn át nincs lehetőségünk, célszerű egy fehérjeturmix vagy egy MRP elfogyasztása.

A fehérjebevitel két legfontosabb ideje az edzést követő és a lefekvést megelőző étkezések. Ez az a két időpont, amikor a szervezetet KÖTELEZŐ fehérjével ellátni. Az edzés utáni időpontot a szakirodalomban “anabolikus ablak”-nak is nevezik. Ilyenkor képes a szervezet a legtöbb aminosavat az izmokba eljuttatni, és az izmoknak ilyenkor van ezekre a legnagyobb szükségük, ilyenkor képesek azokat a leghatékonyabban beépíteni. A tejsavó könnyen emészthető és az összes fehérjeforrás közül a leggyorsabban juttat szabad aminosavakat a véráramba. Sajnos ez a hatása az összes fehérjeforrás közül a legrövidebb ideig tart – magyarán a tejsavó egy “gyorsan felszívódó” fehérjeforrás.
A másik időpontnak, a lefekvés előttinek, azért van nagyon fontos szerepe, mert az alvás a szervezetünk leghosszabb “éhezéssel” töltött periódusa. A lefekvés előtti fehérjének lassan felszívódónak kell lennie, olyannak, amely a lehető leghosszabb ideig tudja szabad aminosavakkal ellátni a szervezetet. Ilyen a másik tejfehérje: a kazein. A tejsavó sem rossz lefekvés előttre, de nem az a legideálisabb.

Tanács: Minél intenzívebb (alacsonyabbra szorított kalóriabevitelű) diétát tartunk, annál fontosabbá válik, hogy az a kis mennyiségű tápanyag amit elfogyaszt(hat)unk a lehető legjobb minőségű és felszívódású legyen. Itt léphetnek a képbe a tejsavó protein kiegészítők. Egy jó minőségű tejsavó-protein kiegészítő alig tartalmaz szénhidrátot és zsírt, a többi fehérjeforráshoz képest magas biológiai érték, és az egyedülálló aminosav összetétel pedig biztosítja azt, hogy ez legyen az a tápanyag, amivel a leghatékonyabban tápláljuk az izmainkat még a sanyargató diéta alatt is.

Szinergikusan erősíti a hatását

A kreatin (monohidrát) és a tejsavó fehérje kombinációja mutatkozott egy friss kutatásban a legjobb edzés utáni regenerálódást segítő italnak.

Természetes előfordulása

A tejsavó a tejnek, a (túró) sajtkészítéskor visszamaradó, folyékony része. Ezt a folyadékot szűrve, tisztítva (laktóz-mentesítve) kapjuk meg a (porított) tejsavó-proteint.

Esetleges mellékhatásai

Biztonság: A tejsavó protein biztonságos élelmiszer, de azok, akik tej-fehérjére, tejtermékekre allergiásak, vagy kerüljék a használatát, vagy óvatosan próbálják ki az első pár alkalommal. A tejsavó protein koncentrátumok (Whey Protein Concentrates – WPCs) kisebb-nagyobb mennyiségben tartalmazhatnak laktózt, így a laktóz érzéknyek olyan termékeket válasszanak, melyek vagy nagyobb részben vagy teljes egészében csak izolátumot tartalmaznak, és fel van tüntetve rajtuk a laktózmentesség.

Toxicitás: Nem ismert.

Tiltólista: Maga a tejsavó fehérje teljesen természetes élelmiszer, nem szerepel semmilyen doppinglistán, ezért mindenki nyugodtan használhatja. Olyan összetett termékben, mint MRP-k vagy tömegnövelők, azonban lehetnek olyan kiegészítő anyagok, amiket egyedileg kell megvizsgálni.

 

Kreatin monohidrát Ismertetés

A kreatint egy francia tudós, Chevreul fedezte fel 1832-ben, mint a húsok alkotóelemét. Bár a vizsgálatok már korábban, az 1920-as években arra utaltak, hogy a fizikai teljesítményt kedvezően képes befolyásolni, csak a 80-as-90-es években terjedt el használata sportolók között, hazánkba is csak ekkortájt érkezett meg. Azóta a legkülönfélébb sportolók használnak kreatint (sikeres teniszjátékosok, labdarugók, súlyemelők, testépítők) nagy megelégedéssel. A szabadidősportolók testük átalakításának, kinézetük javításának eszközét látják benne, és ennek a véleménynek valós tudományos alapja van.

A kreatin egyike azon néhány étrendkiegészítőnek, melyek igazán látványosan, gyorsan és biztonságosan fejtik ki hatásukat. Az egyik fő hatásmechanizmus a vázizomzat energiával való jobb ellátása, ami lehetővé teszi a hosszabb és keményebb edzést. Az erő nő, a teljesítmény javul, az izmok teltebbek és nagyobbak lesznek. A kreatin a szervezetünkben és ételeinkben természetesen is előfordul, ezért testünk által jól kezelhető vegyület. Arginin, metionin és más aminosavak, enzimek segítségével szintetizálódik a májban, hasnyálmirigyben és a vesében. A kreatin kiegészítés célja a test kreatin és foszfokreatin szintjének emelése, mivel ezek fontos szerepet játszanak a nagyenergiájú foszfátkötéseket tartalmazó vegyület, az ATP helyreállításában. A kreatin foszfát a mozgás energiaigényének fedezéséhez ADP-vé alakult ATP regenerációjában tölt be fontos szerepet. Ebből adódóan tehát a nagy energiát igénylő és nagy intenzitású (anaerob) sportok esetén jár használata elsősorban előnyökkel. A kreatinveszteség (napi 2-3 g) pótlását az étellel elfogyasztott és a szervezetben előállított kreatin biztosítja. Az elégtelen folsav és B12 bevitel korlátozhatja a test kreatin képzését. A kreatin normális izom koncentrációja kb. 125 mmol/kg száraz izomtömeg, ami kb. 156-160 mmol/kg-ra vagy némileg e fölé emelkedhet. Ez a növekedés a kiindulási kreatin szinttől is függ, amit az edzettség, táplálkozás és egyéni biológiai tulajdonságok is befolyásolnak, ezért ritkán előfordulhat, hogy néhány embernél egyáltalán nem, vagy csak kevéssé hatásos a kreatin szupplementáció. Fiatalokban magasabb a kreatin, foszfokreatin szintézis, középkorúakban és általában a korral a szintézis csökkenése miatt a kiegészítés feltehetőleg még hatásosabbá válik. Használata valószínűleg növeli a sejt térfogatot és a glikogén szintet, ami nagyobb teljesítményt és fehérje szintézist eredményez, ezáltal is érvényesül a kreatin anabolikus hatása. A kutatások megoszlanak a vízvisszatartást előidéző hatás tekintetében, ezért biztosabb ha inkább izom épülésről beszélünk. Az inzulin hatására az izomzat több kreatin raktároz. Az izomzat kreatintartalma lassan, 1-1,5 hónap alatt tér vissza a normál értékre.

Étrendkiegészítőkben a monohidrát és foszfát forma elterjedt, igazán lényeges különbség ezek között elméletileg nem létezik, legfeljebb a termék egyéb összetevői és minősége következtében. A gyakorlat azt mutatja, hogy kinek ez jön be, kinek az, de ennek nincs tudományos vagy ésszerű alapja. Mégis, arra érdemes törekedni, hogy megbízható forrásból származó, tiszta alapanyagokat felhasználó termék mellett döntsünk, ami általában azt jelenti, hogy a monohidrát formát választjuk. A �tiszta� csak kreatint tartalmazó kreatin poron kívül a különböző szénhidráttartalmú transzportrendszerek elterjedtek. Ezekben azért található szénhidrát (szőlőcukor), hogy az inzulinelválasztás és így a vér inzulinszint emelésével fokozzák a kreatin felvételét. Újabb változat a pezsgő kreatin, ami elképzelhető, hogy hatékonyabb mint a többi forma, de pillanatnyilag kevés a termékekre egy az egyben érvényesnek tekinthető szakszerű publikáció a szilárd vélemény kialakításához. Ki kell próbálni.

Miért használjuk

A kreatin számos sportban jelentősen, néhány vagy néhány tíz százalékkal javítja a sportteljesítményt. Leginkább a nagy erőt és intenzitást igénylő, rövid ideig tartó megterheléseknél előnyös az alkalmazása, míg állóképességi sportokban ez az előny kisebb, sőt bizonyos sportokban, például úszás esetén romolhatnak némileg az eredmények a nagyobb testtömeg következtében, de ez utóbbi inkább csak feltételezés, és bizonyos idejű adaptáció után valószínűleg ebben az esetben is az előnyök kerekednek felül.

További előnyös hatások

  • Szabályozza a vércukorszintet
  • Növeli az inzulin érzékenységet, ezáltal a cukor anyagcserét javítja.

Hogyan használjuk

A kreatint töltő és fenntartó adagban szokás fogyasztani, a töltés célja az izomzat kreatintartalmának minél rövidebb idő alatti maximalizálása, így előnyeit is hamarabb és teljes egészében megtapasztaljuk. A kreatin szokásos dózisa töltéskor 5g kreatin (1 teáskanál) négy-öt egyenlő adagban elfogyasztva a nap folyamán. Grammonként kb. 1dl víz szükséges, de a napi folyadékbevitel is lényeges, nem ajánlott folyadékbevitel megszorításakor (pl. testépítő verseny előtt közvetlenül) alkalmazni. A fenntartó adag a kb. 20 gramm/nap töltés után -ami 4-5-6 napig kell tartson- kb. 2 gramm. Az első két napban veszi fel testünk a legtöbb kreatint, ezért a harmadik nap után csökkenteni lehet a töltő adagot kb. 5 grammal, de ez nem feltétlen szükséges, különösen hogy sokan fenntartáshoz is 10-15 grammos adagokat használnak. Napi 5 gramm kreatint, a fenntartó adag dupláját mindenki be szokta szedni, ez egy nagyobb izomtömegű embernek is elegendő kell legyen. A nagyobb tömeghez jóval nagyobb töltő (30-40g) és fenntartó adagok (10-15g) alkalmazását semmi sem indokolja. A vegyület nehezen oldódik, jó módszer ha 200-300 ml meleg vízben feloldjuk az 5-10g kreatint, majd hideg vízzel hígítjuk. Kutatások a 30-35g szénhidráttal kombinált italt hatásosabb teljesítménynövelőnek és izomkoncentráció emelőnek találták mint a kreatin+víz keveréket. A szénhidrát kreatinitalonként 30-35g-ról 75g-80g-ra emelése fokozza az inzulinszint-emelkedést, ezáltal a kedvező hatást. Ugyanezt érhetjük el kb. 40-50g fehérjét és 40-50g dextrózt (szőlőcukor) összekeverve közel 1 liter vízben. Legegyszerűbb a készen kapható kreatin transzportrendszerek használata, melyek sok külön nem megvásárolható összetevőt is tartalmaznak. A kúrák 2-3-4 hónaposak lehetnek, ezután 1,5-2 hónap szünet beiktatandó.

Időzítés: A nap folyamán bármikor fogyasztható, de használatakor érdemes edzés után közvetlenül egy 5-10g kreatin tartalmazó, szénhidrát vagy szénhidrát+protein alapú italt elfogyasztani. Közvetlenül felkelés után is megihatjuk a kreatint tartalmazó oldatot, egyben a reggeli fehérje turmixunkat is elfogyasztva. A fokozott felvételt az inzulinszint emelkedése váltja ki.

Szinergikusan erősíti a hatását

Az izom kreatin felvételét 35-80g szőlőcukor elősegíti, csakúgy mint 40-50g tejsavó fehérje és 40-50g dextróz fogyasztása.

A D-pinitol és alfa-liponsav mint inzulinutánzók friss kutatások szerint fokozzák a kreatin felvételt-raktározást, tehát érdemes felhasználni ezeket (itthon csak liponsav és liponsavval dúsított termékek kaphatóak) a kúrák során.

A tejsavó és kreatin együttes használata maximumra emeli az izomtömeg-növelésben elérhető eredményeket.

Gátolja hatását

A koffein (kávé, cola) fogyasztás a felszívódásra és fehérje szintézisre nem, de a teljesítmény-növelésre kedvezőtlenül hat.

Természetes forrásai

Húsokkal tudunk némi kreatin bejuttatni szervezetünkbe, illetve az elfogyasztott fehérjékből a szervezetünk előállítja. A sportokban nyújtott előnyeit egyik forrás sem tudja igazán kibontakoztatni, mivel a kreatin a húsok hőkezelése és hosszas emésztése során gyorsan lebomlik, a szervezet pedig nem állít elő többet az általa szükségesnek ítélt mennyiségnél. Ez sportolók számára kevés.

Esetleges mellékhatásai

A kreatin mellékhatásait sokat vizsgálták, szerencsére nem találtak semmit. Mégis óvatosan nyilatkoznak erről a szakértők, mert több lehetséges nem kívánt hatással is számolnak elméleti szinten: a saját kreatinszintézis tartós leszabályozódásával, hasmenéssel, izomgörcsökkel, dehidratációval. Ezek azonban csak hipotézisek, semmiféle máj, vese vagy izom károsító hatás nem volt kimutatható a kutatásokkal, a kreatinszintézis csökkenését pedig az irodalom teljesen reverzibilisnek (visszafordíthatónak) tartja. A mai ismeretek alapján az előírt 20-5 grammos vagy azt némileg meghaladó adagokban alkalmazva nem kell mellékhatásoktól tartanunk, de fennálló vese-, májbetegségek, komolyabb egészségügyi problémák, terhesség, szoptatás esetén nem árt megkérdezni egy orvost, sportorvost. Állóképességi sportolók görcsökről, izomfeszülés-érzetről számolnak be, kutatások ezt nem erősítik meg, sőt, kifejezetten cáfolják. Egyéni tapasztalattól függően használjuk vagy ne használjuk ilyen esetekben.

Jótanácsok:

  • Ne szedjünk hosszan, féléves, éves időtartalmakban folyamatosan kreatint tartalmazó termékeket.
  • Oldjuk fel jól a kreatint!
  • Ne kombináljuk a szedést fogyókúrával vagy folyadék megszorítással, se efedrines termogén készítményekkel.
  • Ne használjunk megadózisokat.

Biztonság: Biztonságosan használható készítmény.

Tiltás: IOC által nem tiltott, bár a téma időnként felvetődik, és több országban doppingszerként kezelik.

 

 

 

További információk

Kiszerelés

Ízek

, , , ,

  1. Értékelés: 5 / 5

    Dani

    Versenytársait felülmúló a tápanyag és kalóriatartalma és kiválóan emészthető. Napi egy kanál is elegendő volt 1-2 kiló súlygyarapodáshoz. Előny, hogy finom ízű, és szuper az oldódása. A magasabb árhoz minőség is társul.

Írja le véleményét

hat + tizennyolc =

Cikkszám Kiszerelés Ár Egységár
5232 g 16800 Ft 3,21 Ft / g
5232 g 16800 Ft 3,21 Ft / g
5232 g 16800 Ft 3,21 Ft / g
5232 g 16800 Ft 3,21 Ft / g
5232 g 16800 Ft 3,21 Ft / g